Začalo to Zelenou hliadkou

Ubehlo 12 rokov, čo sme s partiou ľudí, ktorým záleží na Novom Meste, založili organizáciu Zelená hliadka. Chceli sme čistejšie a krajšie prostredie, a tak sme na tom začali makať. Do upratovacích akcií, čistenia a skrášľovania verejného priestoru, odstraňovania nelegálnej reklamy, maľovania lavičiek, opravovania chodníkov sme postupne zapojili stovky dobrovoľníkov a dobrovoľníčok. Suplovali sme to, čo má robiť samospráva.

Prečo som vstúpil do komunálnej politiky?

Pred štyrmi rokmi som si povedal, že ak chcem zamakať na skutočnej zmene v Novom Meste, aktivizmus nestačí. Kandidoval som na starostu a napriek tomu, že som získal silnú voličskú podporu 6000 hlasov, na víťazstvo to nestačilo. Chuť do práce a motiváciu pracovať na zlepšovaní mesta k lepšiemu som však nestratil, práve naopak. Stal som sa poslancom a vytvorili sme Klub novomeskej zmeny, najsilnejší poslanecký klub v novomeskom zastupiteľstve.

Samosprávu som spoznal aj ako manažér

Posledné štyri roky pracujem ako manažér dopravy a životného prostredia na miestnom úrade v Rači. Cez prácu na úrade som do hĺbky spoznal špecifiká komunálu aj typ ťažkostí, ktoré v snahe zlepšovať chod vecí treba prekonávať. Chcel som vedieť, či sa dajú v samospráve meniť veci, keď ľudia v jej vedení majú na to vôľu. A prišiel som na to, že áno, dá sa to! Ak sa mi darí opravovať chodníky, prinášať riešenia pre zlepšenie dopravy a parkovania a kultivovať zeleň z pozície šéfa oddelenia, som presvedčený, že skutočne motivovaný starosta s chuťou do práce toho dokáže ešte oveľa viac.

Dostávajte newsletter

Pravidelný prísun noviniek o novej energii v Novom Meste